Jak znaleźć wymarzony dom?

Wielu z nas marzy o wspaniałym domu, który pod każdym względem będzie spełniał nasze wymagania. A tych może być naprawdę dużo! Czy jednak musimy decydować się na budowę domu od podstaw? Rynek wtórny jest na tyle rozwinięty, że możemy znaleźć dom, który spełni wszystkie nasze wymagania. Do dyspozycji mamy także nowo wybudowane osiedla domków jednorodzinnych przez deweloperów.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu domu?

Szukając wymarzonej nieruchomości powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

– metraż nieruchomości oraz liczba i rozkład pomieszczeń,
– liczba pięter,
– posiadanie strychu, piwnicy,
– dodatkowe, mniejsze budynki na terenie posiadłości (garaż, komórka, altanka),
– liczba, wielkość i rozmieszczenie balkonów oraz tarasów,
– stylistyka elewacji,
– wielkość ogrodu.

Nie bez znaczenia jest również stan techniczny całego budynku. Od jego kondycji zależy to, czy w najbliższym czasie czekają nas generalne i bardzo drogie remonty. W tym wypadku warto zatrudnić doświadczonych fachowców, którzy ocenią stan elewacji, dachu, ścian czy poszczególnych instalacji.
Powinniśmy także zwrócić uwagę na usytuowanie domu – nawet osoby zmotoryzowane muszą liczyć się z nagłymi wypadkami czy możliwością dojazdu komunikacją miejską dzieci do szkół.

Gdzie szukać nieruchomości?

Najprostszą i najbardziej dostępną formą poszukiwania domów jest Internet. Znajdziemy tutaj ogłoszenia z każdego zakątka Polski. Warto śledzić strony, na których wystawiane są ogłoszenia z danego regionu lub miasta. Poszukując wymarzonego domu możemy udać się także do agencji pośrednictwa nieruchomości – dysponują oni szeroką bazą domów i mieszkań, z których możemy wybrać nasz wymarzony dom. Dodatkowo warto śledzić także strony deweloperów, szczególnie, jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem domu z rynku pierwotnego. Zwykle oferty dotyczą niewielkich domów parterowych lub jednopiętrowych w formie wolnostojącej lub w tzw. “bliźniakach” – ich zaletą jest doskonały stan techniczny, wykorzystywanie nowatorskich rozwiązań oraz schludne, bezpieczne i zielone osiedla.

Bez względu na to, czy poszukujemy nowego domu od dewelopera, czy decydujemy się na przeszukanie rynku wtórnego, ogromny wybór domów sprawia, że z odrobiną chęci znajdziemy taki, który spełni nasze wymagania. Dodatkowo kupując dom możemy go zmienić i powiększyć – choć wiąże się to z dodatkowymi nakładami finansowymi oraz uzyskaniem niezbędnych zezwoleń, wciąż może być to tańsze, prostsze, wygodniejsze i mniej czasochłonne rozwiązanie od budowy domu od podstaw.

 

Author: nit-ek.pl