Za co kupić mieszkanie?

Nowe mieszkanie to jak rewolucja w naszym życiu. Jesteśmy podekscytowani i zniecierpliwieni, aby się do niego przeprowadzić. Szczególnie, jeśli jest to nasz kolejny krok w samodzielność, jakim jest wyprowadzka z domu rodzinnego. Jednak nie wszystko jest takie proste i przyjemne. Są rzeczy, które spędzają nam sen z powiek. Jakie?

Skąd wziąć pieniądze?

To, skąd możemy uzyskać pieniądze na kupno mieszkania jest kwestią bardzo ważną, a wręcz najważniejszą. Bez pieniędzy przecież niczego nie załatwimy. Mamy jakieś swoje oszczędności, ale to zazwyczaj za mało. Szukamy u rodziny, czy znajomych. Fakt, możemy coś tam pożyczyć, ale ile? Kilkadziesiąt tysięcy ? Nie więcej. A za mieszkanie zazwyczaj zapłacimy ponad sto, a nawet około dwustu czy trzystu tysięcy, w zależności w jakim mieście chcemy je kupić. To jednak są dużo wyższe koszty, dlatego sami mamy ciężko pozyskać pieniądze na zakup mieszkania.

Jakie jest inne rozwiązanie?

Na szczęście na wszystko jest jakieś wyjście, nawet i w takiej sytuacji. Gdyby go nie było, to wiele osób po prostu nie pozwoliłaby sobie na zakup mieszkania ze względu na brak pieniędzy. Z pomocą przychodzą nam banki. Posiadają one dla nas naprawdę wiele ofert, które umożliwiają nam sfinansowanie naszego upragnionego mieszkania. W jaki sposób? Możemy zdecydować się na kredyt mieszkaniowy . Na czym on polega? Jest to kredyt, który przeznaczamy na zakup mieszkania. Jako zabezpieczenie wykorzystujemy nasz nowy nabytek. To sprawia, że bank staje się współwłaścicielem mieszkania. Tak to funkcjonuje podczas spłacania poszczególnych rat kredytu. A jak jest później ? Kiedy spłacimy już cały kredyt, to my jesteśmy wyłącznymi właścicielami mieszkania.
To rozwiązanie jest dość korzystne, dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób. Dzięki temu mogą one kupić sobie własny kąt, zamiast ciągle coś wynajmować, albo mieszkać u rodziców. Jednak musimy pamiętać o kilku rzeczach. Jakich?

Jakie warunki należy spełnić?

Aby uzyskać kredyt, nie może on być udzielony ot tak. Po pierwsze musimy posiadać zdolność kredytową. Bez tego ani rusz. Żaden bank nie udzieli nam kredytu, jeśli jej nie posiadamy, bo to ma stanowić dla banku informację, że po prostu nas stać na taki kredyt. Dodatkowo mieszkanie nie może być obciążone innym zobowiązaniem, ponieważ to także wykluczyłoby możliwość wykorzystania go jako zabezpieczenia. No i musimy pamiętać, że zazwyczaj banki oczekują wkładu własnego. Jest to około dziesięciu do dwudziestu procent wartości mieszkania.
Warto spróbować swoich szans i uzyskać kredyt. To pozwoli spełnić nasze marzenia.

 

Author: nit-ek.pl