Wystylizuj swoją przestrzeń!

Stylizacja domu – jak stworzyć idealną dla nas przestrzeń

Wyróżniamy obecnie liczne style architektoniczne, a z powodu rosnącej świadomości konsumentów lista staje się coraz bardziej rozwinięta, pojawia się coraz więcej nazw nowych stylów. Przy większym zainteresowaniu ze strony klientów, ich chęci stworzenia pięknej, wspaniałej przestrzeni.

  • styl nowoczesny – W urządzonym w stylu nowoczesnym pomieszczeniu ma być bardzo przestronnie. Jedną z najważniejszych cech stylu nowoczesnego jest prostota oraz minimalizm. Nie ma tu miejsca na przepych. Ceni się oszczędność. Wybór kolorów ogranicza się do jasnych, podstawowych barw- szarości, beży, czerni, bieli. Stawia się tu na geometryczne formy, proste, równoległe i prostopadłe linie, zarówno jeśli chodzi o meble, kolor, jaki ma ściana, czy podłoga. Brak tu zbędnego przepychu, nie ma kurczących się bibelotów, nadmiaru dodatków. Styl nowoczesny jest obecnie bardzo często wybierany przez urządzających swoje domki i mieszkania klientów zamawiających projekty wnętrz.
  • styl skandynawski – Także jest obecnie niezwykle często wybierany styl. Zazwyczaj spotyka się go w internetowych inspiracjach wnętrzarskich na portalach społecznościowych na przykład na Pintereście, czemu najprawdopodobniej w największej mierze zawdzięcza on swoją popularność. Jego charakterystyczne cechy to nierzadko używane naturalne materiały takie jak drewno, len, bawełna oraz pojawiające się w wielu projektach miękkie tkaniny – przytulne koce i poduszki. Nie ma w nim miejsca na ekstrawagancję, brakuje tu licznych zdobień, niepotrzebnych bibelotów, we wnętrzach panuje miła atmosfera, lekki klimat. Pomimo oszczędności są one jednak bardzo przytulne!
  • styl industrialny (loftowy) – Jego charakterystyczną cechą jest brak stałego, sztywnego podziału pomieszczeń. Zamiast stawiać mury, jedynie wydzielamy strefy, na przykład poprzez zastosowane szklanych ścianek w metalowej ramie, co sprawia, że przestrzenie są całkowicie otwarte, pozbawione granic. (oczywiście z wyjątkiem pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka) Wnętrza industrialne najczęściej są wysokie. Charakterystycznym dla nich elementem są ściany pokryte betonem, surowym tynkiem, bądź cegłą lub po prostu pomalowane na szaro ściany. Nadają im one pewnego rodzaju surowości, jednak w taki sposób, że zachowana jest jednocześnie prostota i jakiegoś rodzaju lekkość. Jego wspaniałą cechą jest brak wymuszenia, sztywności konstrukcji oraz optyczne powiększenie powierzchni pomieszczeń lub mieszkań/domów/budynków.
  • styl eklektyczny – Jest to wyjątkowo zwariowany i nieszablonowy styl. Nie ma w nim miejsca na nudę! Jest pełen sprzeczności i wprowadza we wnętrze przemyślany chaos ograniczony jedynie przyjętym przez autora pomysłem i jego wyobraźnią. Wszystkie na pozór niepasujące do siebie elementy wnętrza urządzonego w stylu eklektycznym są w rzeczywistości dokładnie zaplanowane. Styl eklektyczny stanowi połączenie wielu różnych elementów, często powstałych w różnych okresach czasu, epokach.

 

Author: nit-ek.pl