Uszczelnianie dachu z papy – skuteczne usuwanie nieszczelności. Sprawdzenie szczelności dachu, uszczelniacz dekarski Lakma

Szczelność dachu jest niezwykle istotną kwestą. Powstające nieszczelności powodują przedostawanie się wilgoci, a tym samym tworzenie się pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia. Ponadto nieszczelności powodują uciekanie ciepła do atmosfery i wzrost rachunków za ogrzewanie. Sprawdzenie szczelności dachu wykonywane jest wieloma metodami, m. in. metodą termiczną, która za pomocą specjalistycznego sprzętu pozwala stwierdzić, gdzie znajdują się przecieki, a tym samym nieszczelności dachu. Jeśli są niewielkie firma od razu zajmuje się ich likwidacją, np. używając pianki poliuretanowej.

 

W przypadku starych pokryć dachowych, uszczelnianie dachu z papy wykonuje się używając do tego celu uszczelniacza dekarskiego.
Uszczelniacz dekarski lakma to żywiczny, bitumiczny bądź kauczukowy uszczelniacz dekarski. Do starych dachów z papy używa się uszczelniacza bitumicznego, który składa się z masy asfaltowo- kauczukowej. Łatwo się go rozprowadza. Charakteryzuje się trwałością i jest odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak zabezpieczony dach posłuży na wiele lat i jest gwarancją nie powstawania nieszczelności.

Author: nit-ek.pl