Styl skandynawski w Twoim mieszkaniu

Styl skandynawski jest niezwykle popularny, szczególnie wśród młodych ludzi. Cechuje go estetyczny minimalizm, stawianie na produkty wysokiej jakości i korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Równie dużą rolę przykłada się do naturalnych materiałów, choć w stylu skandynawskim znajdzie się także miejsce na szkło i metal.

Wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi barwami, dużym wykorzystaniem bieli oraz kontrastujących szarości i czerni. Przełamane mogą one być stonowanymi odcieniami błękitu, granatu, brązu czy zieleni. Unika się jaskrawych i intensywnych barw. Wnętrza domu w stylu skandynawskim rozświetlane są zwykle chłodnym, ledowym światłem, często umiejscowionych w specjalnych panelach. Podłogi zwykle wykończone są panelami w jasnym, naturalnym kolorze.

Umeblowanie w skandynawskich aranżacjach

W stylu skandynawskim wykorzystuje się powszechnie proste meble z naturalnego drewna. Prostokątne regały, małe, okrągłe stoliki kawowe czy proste biurka to z pewnością najbardziej charakterystyczne elementy wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim. W aranżacji możemy wykorzystać także elementy nowoczesne, które wykorzystują takie materiały jak szkło i metal. Zwykle – w przeciwieństwie do stylu nowoczesnego – stosuje się bardzo proste, geometryczne formy. W stylu skandynawskim wykorzystać można także meble z błyszczącą, lakierowaną powierzchnią.

Dodatki i akcesoria w stylu skandynawskim

Wnętrza domu w stylu skandynawskim są proste i schludne, jednak także w nich możemy wykorzystać eleganckie dodatki, ozdoby i akcesoria. Świetnie sprawdzają się zdjęcia lub grafiki w prostych, naściennych ramkach, utrzymane w łagodnej kolorystyce. Stonowane kolory możemy przełamać zielenią roślin doniczkowych. Powszechnie wykorzystuje się również dodatkowe oświetlenie w postaci lamp stojących. Proste regały możemy wypełnić książkami, płytami i ramkami na zdjęcia. Na ścianach znajdzie się także miejsce na prosty zegar lub dodatkową półkę na bibeloty. Mniejsze akcesoria możemy powkładać do wiklinowych, zamykanych koszyków lub kartonowych, ozdobnych pudełek.

Styl skandynawski charakteryzuje się przestronnymi wnętrzami, jasną, stonowaną kolorystyką oraz wykorzystaniem prostych form. Wykorzystuje się drewno i naturalne tekstylia z nowoczesnymi formami i kształtami. Styl skandynawski możemy łączyć zarówno ze stylem rustykalnym, jak i nowoczesnym: jego uniwersalizm sprawia, że sprawdzi się w wielu odsłonach.

 

Author: nit-ek.pl