Remont mieszkania z rynku wtórnego krok po kroku

Mieszkania z rynku wtórnego stanowią duży procent nieruchomości zakupywanych przez Polaków. Nic dziwnego – są zwykle dużo tańsze niż mieszkania o podobnym metrażu i standardzie z rynku pierwotnego. Niestety, zakup tego typu nieruchomości wiąże się niemal w każdym przypadku z remontem: często generalnym, który generuje dodatkowe koszty. O czym powinniśmy pamiętać w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego?

Sprawdzanie i wymiana instalacji

Najważniejszym elementem podczas remontu mieszkania z rynku wtórnego jest zadbanie o bezpieczeństwo. Już na etapie oglądania nieruchomości warto zatrudnić odpowiednich fachowców, którzy sprawdzą poszczególne instalacje: hydrauliczną, elektryczną i gazową. Dzięki temu unikniemy nagłej konieczności inwestycji w wymianę całych sieci. Doświadczony hydraulik czy elektryk pomoże także wycenić koszty ewentualnych napraw poszczególnych instalacji. Łódź oferuje dostęp do wielu firm, które zatrudniają wykwalifikowanych fachowców, co pozwoli nam na zredukowanie kosztów samej usługi sprawdzania sieci elektrycznych, gazowych i hydraulicznych.

Odnawianie ścian i podłóg

Wiele mieszkań z rynku wtórnego jest w stanie, który umożliwia wprowadzenie się i wygodne korzystanie. Często jednak z czasem musimy odnowić ściany lub wymienić podłogi. To elementy remontu, które są nie tylko najbardziej czasochłonne, ale również wymagają sporych nakładów finansowych. Jeśli mamy wystarczające umiejętności oraz dysponujemy czasem, możemy sami zająć się pracami, takimi jak szpachlowanie i malowanie ścian czy położenie kafelków i paneli. Wynajęcie firmy remontowej umożliwi nam jednak skrócenie czasu remontu, zapewni fachowość oraz pożądany efekt. W szczególności warto przemyśleć skorzystanie z tego typu usług gdy nasze ściany i podłogi wymagają wyrównania.

Wymiana okien i drzwi

W większości mieszkań z rynku wtórnego nie musimy wymieniać – lub nie musimy robić tego od razu – okien i drzwi. W tym przypadku należy jednak przemyśleć kwestię wygody i bezpieczeństwa. Okna powinny być szczelne oraz muszą zapewniać odpowiednią izolację termiczną i dźwiękową, ich wymiana wiąże się nie tylko z zakupem produktów, ale również z wynajęciem firmy remontowej. Musimy także pamiętać, że wspólnota mieszkaniowa może mieć własne wymagania co do koloru lub rodzaju okien. Wymiana drzwi to przede wszystkim względy estetyczne, z którymi bez problemu poradzimy sobie na własną rękę.

W przypadku dużych, generalnych remontów, zdecydowanie warto przemyśleć skorzystanie z ofert firm remontowych. Pozwala to nie tylko na oszczędzenie czasu, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo i jakość wykonywanych usług. Doświadczony hydraulik, gazownik czy elektryk sprawdzi i poprawi nasze instalacje w mieszkaniu. W dużych miastach, takich jak Łódź znajdziemy także przedsiębiorstwa, które zajmują się kompleksowymi remontami, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni szukać poszczególnych fachowców na własną rękę.

 

Author: nit-ek.pl