Jak pozbyć się gruzu?

Remont nieruchomości generuje nie tylko koszty, ale też całą masę odpadów. Warto pamiętać o tym, iż nie wszystkie śmieci można tak po prostu wyrzucić do śmietnika. Przepisy prawa w sposób jasny określają powszechnie panujące zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Sporo domowych śmieci, których nie można przypisać do konkretnego pojemnika na odpady wyrzuca się do kontenera na odpady zmieszane. Zasada ta nie dotyczy jednak między innymi gruzu, który powstaje przy remontach czy opróżnianiu opustoszałych pomieszczeń. Co zrobić z takimi odpadkami?

Remont, przebudowa, rozbiórka – co zrobić z gruzem?

Jeżeli ktoś planuje remont mieszkania, rozbiórkę nieruchomości czy też jej przebudowę, to zawczasu powinien pomyśleć o tym, co zrobi z odpadkami powstałymi w wyniku prowadzonych prac. Nie można ich wyrzucić gdziekolwiek. Utylizacja wszelkich odpadów powinna się odbywać zgodnie z przepisami prawa, W sytuacji, gdy ktoś złamie przepisy prawa dotyczące odpadów, wówczas musi się liczyć ze srogimi karami. Co zatem zrobić z niechcianym gruzem? Jeżeli ktoś ma auto dostawcze, to może załadować odpady na pakę i zawieźć do punktu zbiórki. Jednak z takiego ułatwienia skorzystać mogą nieliczni. Większość osób dysponuje jedynie samochodem osobowym, a raczej trudno wyobrazić sobie wywożenie gruzu przy jego pomocy.

Kontener na gruz – kiedy jest to dobre rozwiązanie?

Każdy, kto chce w sposób prosty i bezproblemowy pozbyć się niechcianego gruzy może zamówić kontenery na gruz Warszawa. Dzięki temu będzie miał miejsce na przechowywanie gruzu dopóki remont się nie zakończy. Po ukończeniu wszystkich zaplanowanych prac, gdy już będzie posprzątane, wystarczy zadzwonić, by firma od której się wynajmowało kontener, przyjechała i go odebrała. Firma ta też zajmie się tym, aby gruz dotarł na miejsce wyznaczone do jego składowania. Jest to najprostszy sposób na pozbycie się problemu, z którego powinien skorzystać każdy, kto nie ma możliwości, by gruz wywieźć samodzielnie do punktu zbiórki.

O czym pamiętać przed zamówieniem kontenera na gruz?

Jest kilka spraw, o których warto pomyśleć jeszcze przed zamówieniem kontenera na gruz Poznań. Pierwsza kwestia to wielkość kontenera. Przeważnie dostępne są kontenery o wielkości sześciu oraz dziesięciu metrów sześciennych. Cena wynajmu w dużej mierze zależy od tego jak duży pojemnik zostanie wybrany oraz od tego jak długo będzie on wynajmowany. Kolejna kwestia, jaką należy mieć na uwadze, to miejsce, w którym taki kontener będzie stał podczas przeprowadzanych prac remontowych. Jeżeli ktoś dysponuje kawałkiem własnego terenu, to nie musi się starać o żadne zgody czy pozwolenia. Jednak jeżeli kontener ma stanąć na przykład na terenie wspólnoty mieszkaniowej, to warto się zapytać o zgodę zarządcę. Przeważnie nie ma problemów z uzyskaniem takiej zgody, jednak przezorny zawsze ubezpieczony – lepiej się wcześniej zapytać, niż później martwić się gdzie przemieścić postawiony wcześniej kontener. Jeżeli wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, to nie pozostaje nic innego, jak tylko zamówić wybrany pojemnik.

Author: nit-ek.pl