Posiadanie samochodu – luksus czy norma?

W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu. Jest on tak jakby wpisany już w naszą cywilizację. Auto służy nam przede wszystkim do szybkiego przemieszczania się oraz ułatwia nam wiele spraw życia codziennego. W dobie motoryzacji samochody są wszędzie. W godzinach szczytu ( początek szkoły, wyjście z pracy) ruch na ulicach jest naprawdę spory.

 

Praktycznie w każdej rodzinie jest chociaż jeden samochód. Zwłaszcza własny pojazd przydaje się osoba mieszkającym poza miastem, aby bez problemu móc dojechać do miejsca pracy lub pozałatwiać sprawy codzienne. Będąc posiadaczem czterech kółek nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej, która ostatnimi czasy jest coraz gorsza. Z jednej strony nie ma się co dziwić, gdyż większość obywateli przesiadła się do własnego środka transportu.
Większość z nas ma sprecyzowane wymagania co do samochodu jaki chcieliby posiadać. Po prostu wiedzą czego chcą zarówno wizualnie jak i jakie maja oczekiwania od samochodu ( moc, spalanie, ilość miejsc). Są fanatycy np. konkretnej marki i nie kupują tylko samochodu tego producenta ( lojalność klienta do marki). Zmieniając swój stary samochód kupują wtedy model nowszy.
Marzenia o nowym, pięknym samochodzie ma każdy z nas. Zwłaszcza mężczyźni przywiązują wagę do aut jakimi jeżdżą. Bardzo czeto na zakup wymarzonego cacka potrzebne są dodatkowe środki w postaci kredytu. Przyda nam się wtedy kalkulator kredytowy, który pozwoli nam oszacować nasze miesięczne spłaty.

Kupię i co dalej

Zakup wymarzonego samochodu to nie wszystko. Musimy liczyć się jeszcze z kosztami jego rejestracji oraz ubezpieczeniem go. Cena ubezpieczenia uzależniona jest od wariantu jaki wybierzemy jak i od firmy ubezpieczającej. Następnie dochodzą nam koszty utrzymania samochodu. Takim głównym kosztem jest paliwo. Niestety bez niego ani rusz. Oprócz tego dochodzą nam później koszty przeglądów, wymiana części, które ulegają zużyciu oraz eksploatacji.

Dach nad głową dla naszego auta

Musimy jeszcze pomyśleć o miejscu gdzie będziemy trzymać nasze auto. Mieszkając w mieście jeżeli nie mamy możliwości wykupienia miejsca parkingowego w garażach to zostaje nam umieszczenie go pod tzw. chmurką. Na posesji prywatnej garaż to idealne rozwiązanie. Wiele domów już w swoim projekcie posiada garaż na jedno lub nawet dwa stanowiska. Jednak jeżeli tylko mamy taką możliwość warto wybudować go jako budynek oddzielny. Jest to dużo praktyczniejsze rozwiązanie. Dobrym rozwiązaniem są także garaże blaszane, które są bardzo łatwe w montażu i nie zabierają nam dużo miejsca. Nie tylko ich montaż jest prosty, ale także demontaż oraz możliwość innego usytuowania ich na posesji. Garaże przede wszystkim chronią nasze auto przez złymi warunkami atmosferycznymi ( zwłaszcza niebezpieczny jest grad – uszkadza karoserie).
Aby nasz samochód jak najdłużej zachował świetny wygląd musimy nie tylko rozważnie go użytkować ( brak zadrapań, kolizji), ale również konserwować. Specjalistyczna polerka lakieru i jego konserwacja potrafi zdziałać cuda – autko może wyglądać jakby co tylko wyjechało z salonu.

 

Author: nit-ek.pl