Popularność kredytów w Polsce

Badania przeprowadzane w naszym kraju wykazują, że kredyty gotówkowe są coraz częściej brane przez naszych obywateli. Z zastrzyku gotówki w takiej formie korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne. Większość kredytów jest na bardzo korzystnych, a przede wszystkim przejrzystych warunkach. Według statystyk aż 15 milionów Polaków posiada jakieś zobowiązania kredytowe, a ich liczbo z roku na rok jest coraz większa.
Wbrew wyobrażeniom wielu z nas największą grupą sięgającą po takie wsparcie finansowe nie są osoby starsze, które narobiły sobie sporo długów lecz coraz młodsi obywatele. Przedział wiekowy, w którym znajduje się najwięcej kredytobiorców to 30 – 40 lat. Świadczy to o tym iż pozyskane środki przeznaczamy na rozwój osobisty, zawodowy lub stabilizacje rodzinną. Badania wykazały także iż po kredyty częściej sięgają mieszkańcy miast niż wsi. Wbrew różnym stereotypom okazało się również iż prawie na równi jest on brany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Świadczy to o tym iż kobiety są w takim samym stopniu aktywne zawodowo jak mężczyźni i ciągle dążą do swojego rozwoju oraz rozwoju swoich firm.

Miłość, ślub, mieszkanie….

W życiu każdego z nas pojawia się ta druga osoba, z którą chcemy spędzić resztę swoich dni. Naszą miłość i wspólne plany na przyszłość sprawiają, że decydujemy się na ślub. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, dlatego chcemy aby to wydarzenie zapadło w pamięć nie tylko nam, ale także naszym najbliższym. Chcemy zadbać o każdy detal i nie zamierzamy na tym wydarzeniu oszczędzać. Bardzo dużo młodych ludzi właśnie na to najważniejsze wydarzenie w ich życiu bierze kredyt gotówkowy. Pomoc finansowa pozwoli im zaplanować ten dzień tak jak to sobie wymarzyli.
Drugim ważnym powodem, dla którego nasi rodacy biorą pożyczki jest chęć usamodzielnienia się, a dokładnie kupienia lub wybudowania swoich czterech kątów. Własne lokum to marzenie każdego z nas, a zwłaszcza młodych małżeństw. Teraz kredyty hipoteczne są na naprawdę dobrych warunkach i coraz więcej młodych polskich rodzin może sobie na nie pozwolić.

 

Kolejnym istotnym czynnikiem, który przyczynia się do podjęcia decyzji o skorzystaniu z kredytu jest doposażenie lub całkowite wyposażenie mieszkania. Podczas gruntownego remontu zazwyczaj wymieniamy także meble, stare sprzęty i inne rzeczy codziennego użytku. Niestety wszystko kosztuje i nie wielu z nas stać, aby zrealizować to przedsięwzięcie z własnych oszczędności, dlatego korzystamy z pomocy banków.
Zaciągnięte kredyty przeznaczamy również na inne cele np. zakup samochodu, wyjazd na wakacje lub po prostu inne niespodziewane wydatki. Różne sytuacje w naszym życiu sprawiają, że możemy na chwilę stracić płynność finansową, wtedy też wielu z nas wspomaga się kredytem, aby przetrwać ten ciężki okres.
Statystyki świadczą o tym, iż Polacy coraz bardziej przekonują się to takiej formy zastrzyku finansowego jak kredyt, świadczy o tym coraz większa liczba kredytobiorców. Rozwijamy się i ciągle inwestujemy w siebie oraz wiemy, że jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązania, a to daje nam pewna stabilizację

Author: nit-ek.pl