Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne. Nazwa jest bardzo często powtarzana, ale jak dużo o nich wiemy. Wie tylko ten, kto się ubiegał o taki rodzaj kredytu, jednak czy wszystko jest oczywiste. A więc po kolei?

Na co wziąć kredyt hipoteczny?

Z czym się najczęściej kojarzy kredyt hipoteczny? Chyba nie ulega wątpliwości, że z zakupem domu czy mieszkania. I tak naprawdę każdy go chyba z tym kojarzy. Jest to wtedy kredyt, który zabezpieczamy mieszkaniem, które właśnie zamierzamy kupić za pieniądze z kredytu. Ale czy tylko do tego służy kredyt hipoteczny? Czy tylko możemy uzyskać go kupując mieszkanie czy dom? Okazuje się, że nie. Kredyty hipoteczne udzielane są również na zakup samochodu. I to nie tylko nowego. Możemy ubiegać się o kredyt na zakup samochodu używanego. Jako zastaw kredytu wykorzystujemy wtedy wskazane auto, dlatego konieczne jest od początku wskazanie już konkretnego samochodu.

Wszystko o kredytach hipotecznych

Im więcej wiemy o kredycie hipotecznym, tym mniej będziemy później zaskoczeni. Po pierwsze tak jak przy każdym rodzaju kredytu, musimy posiadać zdolność kredytową. Brak zdolności kredytowej uniemożliwia nam uzyskanie kredytu hipotecznego, no i oczywiście każdego innego. Bez zdolności kredytowej nie mamy co marzyć o tym, że się uda. Musimy być przecież w stanie spłacić nasze zobowiązanie.
Druga ważna kwestia. Samochód czy dom, który będzie stanowił zabezpieczenie kredytu, nie może być obciążony żadnym innym zobowiązaniem. To również istotna sprawa. Jeśli mieszkanie jest zadłużone, to musimy szukać innego rozwiązania, aby je kupić, bo kredyt hipoteczny nie wchodzi już w grę. Niestety, takie właśnie są zasady i przepisy, więc nie możemy tego w żaden sposób ominąć.
No i to co dla nas również jest bardzo istotne to wkład własny. Jest on niezbędny, abyśmy mogli uzyskać kredyt. Stanowi on zazwyczaj od około dziesięciu do dwudziestu procent wartości nieruchomości. Dlatego warto wcześniej przygotować sobie taką sumę pieniędzy, abyśmy nie mieli później problemów w tej kwestii.

Jaki kredyt hipoteczny wybrać?

Wybieramy przede wszystkim kredyt, który będzie dostosowany do naszych możliwości finansowych i przeznaczony na konkretny, wybrany przez nas cel. Musimy dowiedzieć się, jak wygląda oferta w naszym banku lub innym, jakie jest oprocentowanie kredytu i jaki jest wymagany wkład finansowy. To usprawni i pomoże wybrać nam najlepszą dla nas opcję.
Kredyt hipoteczny jest kredytem dość korzystnym i coraz bardziej popularnym. Warto wiedzieć, że dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spełnić swoje marzenia o zakupie mieszkania czy samochodu.

 

Author: nit-ek.pl