Drzewko choinkowe

Kiedy przychodzi czas świąteczny to ma on wymiar nie tylko duchowy, ale również wizualny. Staramy się udekorować nasze otoczenie, aby było wyjątkowe w tym okresie. Najbardziej widoczne jest to na Boże Narodzenie.

Drzewko świąteczne

Niewątpliwie bezapelacyjnym elementem jest choinka, czyli nasze drzewko świąteczne. Świeta Bożego Narodzenia bez choinki chyba nie mogłyby się odbyć. Stroimy ją, ubieramy, wybieramy dekoracje. Wszystko musi być pięknie dobrane i dostosowane do naszych upodobań.

Jakie drzewko najczęściej wybieramy?

Mamy do wyboru różne rodzaje drzewek świątecznych. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę preferujemy i poniekąd od tego jaka jest nasza tradycja rodzinna. W wielu domach niewątpliwie dominują świerki . Dlaczego? Są to drzewka stosunkowo niedrogie. Poza tym pięknie pachną i zachwycają odcieniem zieleni. To właśnie ten rodzaj drzew przeważa w grudniu w polskich domach.
Do tego bardzo często pojawiają się choinki jodłowe. Są to drzewka dość popularne, choć nie tak jak drzewka świerkowe. Dlaczego? Przede wszystkim ich ceny są wyższe. Często zdarza się, że za jedną choinkę jodłową kupilibyśmy dwie świerkowe. Jest to spora różnica. Szczególnie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wtedy mamy wiele wydatków. Przede wszystkim kupujemy masę prezentów dla rodziny, czy też znajomych i wszystkich bliskich nam osób. Wydajemy pieniądze na jedzenie i przygotowujemy ogromne ilości jedzenia, które znajdą się na świątecznym stole.

Jakie ozdoby choinkowe dominują?

Ile gustów, tyle wyborów. Na choinkach znajdziemy przede wszystkim bombki. Czy to mniejsze, czy większe, ale jednak najczęściej są. Do tego dochodzą łańcuchy. Mogą być w różnorodnych kolorach i wzorach i o różnych długościach. Poza tym bardzo często decydujemy się na lampki choinkowe, które pięknie rozświetlają choinki. Wiele osób do tej pory zawiesza także cukierki choinkowe. Być może pamiętasz je jeszcze ze swojego dzieciństwa. To takie długie, zwisające na sznurku laseczki. Dodają uroku i są atrakcją dla dzieci, które sprawiają, że ostatecznie szybko znikają z tej choinki.
Nie możemy zapominać, że oprócz ozdób kupionych w sklepie, możemy je sami zrobić. Po co wydawać dodatkowe pieniądze, jeśli stworzymy coś swojego i będziemy mieć z tego jeszcze większą satysfakcję. Warto zaangażować w to dzieci, które na pewno bardzo postarają się, aby choinka wyglądała przepięknie.
Tradycje związane z Bożym Narodzeniem dodają nam uroku i sprawiają, że przestrzeń wokół pięknieje. Dbajmy o to zawsze.

 

Author: nit-ek.pl