Dobra aranżacja czterech katów

Urządzanie wnętrz to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie spełniało wizualnie wszystkie nasze marzenia, a oprócz tego było jeszcze funkcjonalne. Jest to bardzo ważne, aby tak dobrać meble i dodatki, aby się świetnie czuć i być zadowolonym z użytkowania codziennego. Zanim zdecydujemy się na coś konkretnie to najpierw oglądamy mnóstwo katalogów oraz wystawek różnych sklepów, tylko po to, aby nasz wybór był w stu procentach trafny. Bo urządzenie domu to nie inwestycja na miesiąc czy dwa, ale na lata. A dom to przecież nasz azyl po ciężkim dniu w pracy oraz miejsce, które wypełnione jest ciepłem i obecnością naszych najbliższych, dlatego jest tak ważne, aby spełniał również funkcję reprezentacyjną i był naszą dumą.

Możliwości inspiracji

Zarówno w internecie jak i w katalogach możemy znaleźć bardzo ciekawe aranżacje wnętrz. Przeróżne style, dodatki oraz meble zachęcają nas, do wybrania właśnie ich. Takie wizualizacje maja za zadanie pobudzić wyobraźnię klienta, aby mógł zobaczyć nie każdy element osobno, ale wszystkie elementy razem jak ze sobą współgrają. Czasem tak bardzo przypadają nam gotowe aranżacje, że nie chcemy ich zmieniać, po prostu odwzorowujemy je w 100 procentach. Czasem wystarczy drobna zmiana ( dodatek, mebel, kolor ścian) i uzyskujemy nasz wymarzony projekt.

Wybór trudna sprawa

Gdy mamy już wybrane ściany, podłogi to przychodzi czas na wybór odpowiednich mebli. I tutaj też mamy w czym wybierać. Nie chodzi tutaj tylko o style ( nowoczesne, klasyczne, skandynawskie itd.) czy kolory ale przede wszystkim, aby spełniały potrzebne funkcje. Nie ma pomieszczenia, w którym nie było by żadnego mebla. Urządzając sypialnię zwracamy największą uwagę na jej serce czyli łóżko. To najważniejszy mebel, w którym spędzamy mnóstwo czasu na odpoczynku, więc powinien być bardzo wygodny. Szafa też odgrywa tu istotną rolę, gdyż w przypadku braku osobnego pomieszczenia na garderobę ona pełni jej funkcję. W kuchni powinniśmy popatrzeć na stronę praktyczną. Wybrać takie rozmieszczenie szafek, aby zyskać jak najwięcej miejsca na schowanie. A tego miejsca w kuchni to nigdy za wiele. Salon jest pomieszczeniem, w którym w dzień spędzamy najwięcej czasu z rodziną oraz miejscem spotkań podczas wizyt gości. Dlatego podczas urządzania go staramy się, aby nie tylko meble, ale także każdy detal był odpowiednio dobrany i razem tworzyły piękną całość. Dla miłośników książek lub kolekcjonerów filmów super rozwiązaniem będą oczywiście regały, na których w przejrzysty sposób można umieścić swoje książki lub płyty. Łazienka to także istotne pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Powinna być miejscem naszego relaksu po ciężkim dniu ( kąpiel), dlatego tak ważne jest, aby każdy detal w niej był trafnie dobrany. Szafki też powinny być pojemne, aby zmieścić w nich nie tylko ręczniki ale również kosmetyki, środki czystości oraz masę innych potrzebnych ( zwłaszcza kobietą) bibelotów.

 

Nasz dom to nasza przystań, dlatego urządzenie jego powinno być dobrze przemyślane, abyśmy byli zadowoleni z naszych wyborów.

 

Author: nit-ek.pl