Nie bój się prawnika

Życie płata nam wiele niespodzianek. Nie zawsze wszystko układa się tak jak byśmy chcieli i to obojętnie w jakiej dziedzinie. Czasem zdarzają nam się takie sytuacje, w których nie wiemy jak powinniśmy postąpić, aby nasze zachowanie było prawidłowe ( zgodne z obowiązującym prawem). Nie zawsze tez wiemy jak nasze prawa możemy wyegzekwować na drodze prawnej. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z porady i pomocy specjalisty – prawnika.
Prawnik ma na celu zwiększenie naszej świadomości prawnej. Uświadomienie nam naszych obowiązków i praw oraz metod ich egzekwowania w stosunku do instytucji oraz osób fizycznych. Niestety badania wykazują, iż z kancelaria adwokacka jest przez nas odwiedzana tylko w sprawach już ostatecznych, kiedy potrzebujemy pomocy prawnej.

 

Statystycznie najczęściej korzystamy z usług prawnika w sprawach rozwodowych, majątkowych oraz karnych. Powinniśmy pamiętać, że jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości prawne zawsze możemy przed podjęciem jakiejś decyzji ( podpisaniem umowy lub innych dokumentów) skonsultować ją z prawnikiem. Oczywiście są różne dziedziny prawa i specjaliści, którzy zajmują się konkretnymi sprawami. Z usług prawników bardzo często korzystają firmy. Nie ważne czym się zajmują i w jakiej branży prowadzą swoje działalności.

Kancelaria prawna – a firmy budowlane

Właściciele firm budowlanych,deweloper lub nawet agencje nieruchomości bardzo często korzystają z usług prawniczych. Wiele kancelarii adwokackich prowadzi sprawy z zakresu prawa budowlanego, które jest bardzo obszerne i wymaga ogromnej wiedzy przez osobę udzielającą nam porad. Takie specjalistyczne kancelarie pomagają przeprowadzić proces inwestycyjny na każdym etapie jego budowy. Swoją pomocą i dobrą rada służą nie tylko inwestorom, ale także wykonawcą i podwykonawcą.
Również osoby prywatne podczas poczynania inwestycji mogą spotkać się z wieloma trudnościami, w których rozwiązaniu pomogą im wykwalifikowani prawnicy. Budowa domów to bardzo ważne przedsięwzięcie dla każdego z nas. Wszystko chcemy, aby przebiegało według planów i założeń. Niestety często się tak niestety nie udaje. Często trafiamy na nieuczciwą ekipę budowlana lub problemy administracyjne. W takich właśnie chwilach warto skorzystać z porad prawnych, aby być uświadomionym jakie mamy prawa i obowiązki wynikające z podpisanych umów lub innych dokumentów.

 

Nie ważne czy jesteśmy osoba prywatną, małą firmą czy dużym przedsiębiorstwem zawsze dobrze jest skorzystać z porady wykwalifikowanej osoby przed podjęciem jakiejkolwiek ważnej decyzji ( zwłaszcza podpisaniem dokumentów), aby później nie żałować naszej decyzji. Nikt nie jest wszechwiedzący i nieomylny, ale po to są odpowiednie instytucje ( kancelarie), aby nas uświadomić w obowiązujących przepisach prawnych. Pomóc nam znaleźć jak najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie zaistniałej sytuacji oraz ustrzec nas przed popełnieniem kolejnych błędów w przyszłości. Ważne, aby Polak nie był mądry po szkodzie, ale przed nią.

 

Author: nit-ek.pl