Dom w dobrym stylu

Dodatki do wnętrz jako droga do diametralnej zmiany charakteru wnętrza

Jak prosty sposób zmienić, czasem w diametralnie, charakter naszego miejsca zamieszkania – zarówno całego domu jednorodzinnego, czy mieszkania, jak i konkretnego pokoju? Jak najłatwiej dać wnętrzu drugie życie? Dobrym początkiem może z pewnością okazać się zakup nowych dodatków. Z całą pewnością potrafią one odmienić charakter wnętrza, zmienić jego wygląd o sto osiemdziesiąt stopni. Nie da się nie zauważyć, że często wystarczą pomalowane białą farbą drewniane skrzynki, innego koloru zasłony, czy bibeloty. Dodatki do domu, przykładowo do salonu również potrafią zmienić jego oblicze.Sprawić, że styl wnętrza całkowicie się odmieni, znaleźć i wyeksponować w nim nowe walory.

Style architektoniczne – style w wystroju wnętrz wyróżniamy?

Styl nowoczesny – w nowoczesnym pomieszczeniu ma być przestronnie. Jedną z jego najważniejszych cech jest prostota oraz minimalizm. Nie ma tu miejsca na przepych. Ceni się oszczędność. Wybór kolorów ogranicza się do jasnych, podstawowych barw- szarości, beży, czerni, bieli. Stawia się tu na geometryczne formy, proste, równoległe i prostopadłe linie. Brak tu zbędnego przepychu, nie ma kurczących się bibelotów. Styl nowoczesny jest obecnie bardzo często wybierany przez urządzających swoje domki i mieszkania klientów zamawiających projekty wnętrz.

-styl skandynawski – Jest to bardzo popularny obecnie styl. Często spotyka się go w internetowych inspiracjach wnętrzarskich na portalach społacznościowych na przykład na Pintereście. Jego charakterystyczne cechy to często używane naturalne materiały takie jak drewno, len, bawełna oraz pojawiające się w wielu projektach miękkie tkaniny – przytulne koce i poduszki Nie ma w nim miejsca na ekstrawagancję, brakuje tu licznych zdobień, niepotrzebnych bibelotów, we wnętrzach panuje atmosfera lekkości, są one przytulne

-styl industrialny (loftowy) – Styl ten cechuje się dużymi przestrzeniami.Jego charakterystyczną cechą jest bardzo stałego, sztywnego podziału pomieszczeń. Zamiast stawiać mury, jedynie wydzielamy strefy, na przykład poprzez zastosowane szklanych ścianek w metalowej ramie, co sprawia, że przestrzenie są całkowicie otwarte, pozbawione granic. Wnętrza industrialne najczęściej są wysokie. Charakterystycznym dla nich elementem są betonem, surowym tynkiem, bądź cegłą lub po prostu pomalowane na szaro ściany. Nadają im one pewnego rodzaju surowości, zachowując jednocześnie ich prostotę i jakiegoś rodzaju lekkość, brak wymuszenia w konstrukcji.

-styl eklektyczny – Jest to wyjątkowo zwariowany i nieszablonowy styl. Nie ma w nim miejsca na nudę! Jest pełen sprzeczności i wprowadza we wnętrze przemyślany chaos ograniczony jedynie przyjętym przez autora pomysłem i jego wyobraźnią. Wszystkie na pozór niepasujące do siebie elementy wnętrza urządzonego w stylu eklektycznym są w rzeczywistości dokładnie zaplanowane.

Oprócz nich wśród najpopularniejszych stylów wyróżnia się na przykład:
-styl rustykalny
-styl glamour
-styl klasyczny
-styl vintage

Author: nit-ek.pl